Ptaki nitką malowane. Warsztaty haftu.

7 sierpnia 2021 roku odbyły się warsztaty haftu „Ptaki nitką malowane” Spotkanie miało miejsce w Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy i było częścią projektu „Podążając z igłą i nitką wzdłuż Kanału Bydgoskiego”

Rozpoczynając pracę nad projektem nie zakładałam organizacji warsztatów z igłą i nitką, ale gdy tak podążałam prostym ściegiem zapragnęłam małego szaleństwa. Stworzyłam kaczkę krzyżówkę wspomagając się specjalnymi kredkami do tkanin i tak – rozpoczęłam malowanie igła. W trakcie świetnej, twórczej zabawy pomyślałam, że miło byłoby spotkać się z mieszkańcami okolic, by wspólnie stworzyć kolekcję ptaków, które można spotkać spacerując w parku nad Kanałem Bydgoskim.

Zaproponowałam współorganizację warsztatów kustoszowi Muzeum Kanału Bydgoskiemu i udało się! W przepiękną sobotę sierpnia spotkałam się z wyjątkowymi dziewczynami na dziedzińcu muzeum, by wspólnie spędzić czas z igłą i nitką.

Zaangażowanie uczestniczek było ogromne. Wszystkie śmiało rozpoczęły malowanie ptaków kolorowymi nićmi. W ciągu dwóch godzin powstały szczygły, kaczki, szpak, kosz i gołąb. Przyznam się, że naprawdę nie spodziewałam się tak pięknych prac. Wielkie brawa dla uczestniczek!

Technika, którą zaproponowałam jest moim autorskim projektem, ale uczestniczki poradziły sobie z nią wyśmienicie. Wszystkie zgodnie podkreślały, że świetnie się bawiły i zrelaksowały. Zabawa kredkami i plamą koloru, fakturą nitki to wielka przyjemność!

Mam nadzieje, że będziemy miały okazję jeszcze raz spotkać się, by wspólnie spędzić czas z igłą i nitką! Dziękuje za Wasz udział. Czekam na zdjęcia Waszych prac w Waszych domach!

Dziękuje Muzeum Kanału Bydgoskiego za gościnność.