Wyszywane makatki kuchenne. Warsztaty haftu.

26 marca 2022 roku odbyły się warsztaty wyszywania kuchennych makatek inspirowanych odpoczynkiem nad Kanałem Bydgoskim. Warsztaty było częścią projektu „Podążając z igłą i nitką wzdłuż Kanału Bydgoskiego” finansowanego przez miasto Bydgoszcz.

Wspólnie z wyjątkową grupą kobiet spotkałyśmy się w sobotnie przedpołudnie, by spędzić wspólnie czas z igłą i nitką. Opierając się na trzech wzorach rozpoczęłyśmy pracę nad artystyczną tkaniną dekoracyjną.

 

Pierwszy krok to przenoszenie wzorów na tkaninę. Wspierając się podświetlanymi tablicami kreślarskimi przeniosłyśmy wybrane wzory.

Po przeniesieniu wzorów rozpoczęłyśmy wyszywanie. Używałyśmy głównie prostego ściegu jakim jest sznureczek. Dla niektórych Dziewczyn było to pierwsze spotkanie z haftem. Dla innych pierwsze spotkanie z wyszywaniem kuchennych makatek.

Wyszywanie to proces powolny. Po kilku godzinach rozstałyśmy się, ale … każda z nas zabrała swoją „pracę” do domu, by kontynuować wyszywanie w domu. Moja propozycja, by zaprezentować makatki w czasie wspólnej wystawy spodobała się … a więc, do zobaczenia pod koniec kwietnia na wernisażu!