O PROJEKCIE

Głównym celem projektu Podążając z igła i nitką wzdłuż Kanału Bydgoskiego – wyszywana mapa Kanału Bydgoskiego jest stworzenie mapy Kanału Bydgoskiego w formie artystycznej tkaniny. Nietypowa forma przestrzennego obrazu w szczególny sposób zaprezentuje tę wyjątkową część Bydgoszczy. Mapa przedstawi elementy przyrody i podkreśli aspekty historyczne, ale również pokaże elementy społeczne. Zakładam, iż na mapie pojawią się elementy graficzne, które nawiązywać będą do wybranych, osobistych wspomnień mieszkańców sąsiadujących z Plantami przy Kanale Bydgoskim.

Ze względu na wybraną formę artystyczną mapa ograniczy się do parku przy Kanale Bydgoskim, by podkreślić wyjątkowy charakter tego odcinka. Przyroda, śluzy i historie mieszkańców.

Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Kilka słów o autorce.

Joanna Michalska – z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Od lat związana z igłą i nitką, projektując i szyjąc odzież, akcesoria, zabawki dla dzieci Szmaciane Misie. Propagatorka „szycia ręcznego”. Podkreśla, że szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”.

Szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”

Joanna Nitkomaniacy.pl

Od kilku lat organizuje i prowadzi warsztaty szycia ręcznego w domach kultury, szkołach artystycznych i podczas eventów firmowych. Więcej informacji na stronie NITKOMANIACY